Skip to content

Poslední hrací den 1. ligy ABL

Dne 23.11. ve čtvrtek zajížděl tým Bowling TKT Krnov k poslednímu hracímu dnu do Opavy a cíl byl jasný, získat co nejvíce bodů a udržet se v soutěži. Krnovský tým neměl co ztratit, protože byl stále na sestupových místech, ale my jsme řekli ne !!! A když sestup, tak pro někoho jiného. K prvnímu utkání nastupoval náš tým k těžkému zápasu s Morava Anička Team. Ze začátku to vypadalo na vyrovnaný zápas, ale po pár kolech bylo jasné, že Krnovský tým získá další důležité body do tabulky a po pěkných a vyrovnaných výkonech vyhrál 536:474. V dalším zápase chtěl náš tým opět uspět, tentokrát s Model Teamem a ze začátku to i tak vypadalo, ale pak se stalo co nikdo nečekal ve čtvrtém kole, když měl Přemek Žáček tři striky za sebou a hodil další, tak zazněl zvuk, který znamenal přešlap a to znamenalo nulový hod. Tím Krnov ztratil důležité body, které na konci chyběly a po velice vyrovnaných výkonech prohrál Krnovský tým 557:538 a zbytečně ztratilo dva body, protože tím přešlapem jsme se ochudili o 31 bodů, které by stačili k vítězství. Do třetího zápasu tým nastupoval s tím, že odčiní zaváhání z předchozího utkání a získá další důležité body s týmem CNC Produkt. Asi do 7. kola to byl velmi vyrovnaný zápas, ale pak za to vzali Krnovští a vyhráli s pěkným číslem 529:508. Krnov měl poté dva zápasy volno a vyčkával, jak se bude dařit dalším týmům bojující o udržení. Mělo to být skoro jasné, že se Krnov udrží, protože nejbližší pronásledovatel Morava Anička tým ztrácel na nás dva body a hrál poslední utkání s obhájci titulu OKO Hradecká pekárna, ale nebylo tomu tak, jak jsme očekávali a Morava Anička tým velice pěknými čísly porazila pekárnu. A byl to zrovna náš tým, který měl nůž na krku a musel buďto vyhrát nebo alespoň zahrát velice vysoké číslo a předběhnout Aničku na průměr, Ale Krnov měl před sebou velice těžké utkání, protože měl hrát s OKO Hradeckou pekárnou, která v předchozím utkání prohrála s Aničkou a chtěla si spravit chuť. Krnov šel do tohoto utkání s velikým odhodláním, ale po třech kolech bylo skoro jasné, že nevyhrajeme, protože soupeři měli po třetím kole všichni tři striky za sebou a házeli je dál. Bylo tedy jasné, že první možnost tedy vyhrát už není reálná, ale náš tým se semknul a stále bojoval na průměr. Krnovskému týmu stačilo k udržení udělat slušných 535, ale náš tým zabojoval a udělal ještě mnohem víc, ale nic to neměnilo na tom, že prohrál, ale i přesto jsme mohli být spokojeni a radovat se ze solidního výsledku 567:635, který nám bohatě stačil k udržení v soutěži. Kompletní výsledky čtvrtého hracího dne naleznete ZDE,nebo na stránkách ABL :www.bowlingweb.cz

Back To Top