Skip to content

Bowlingový turnaj trojic ovládl tým TKT

V měsící září se konal 2. ročník bowlingového turnaje trojic amatérských hráčů v bowlingovém centru v Krnově. 10 přihlášených družstev bylo rozlosováno do 2 pětičlenných skupin, kde se utkali systémem každý s každým. Po odehrání utkání ve skupinách se v semifinále utkali družstva TKT vs. Dream Team a Strojvůdci vs. Ďábli. V 1. semifinále byl úspěšnější tým TKT, který zdolal Dream team v poměru 500:456. Ve druhém semifinále se zrodilo asi největší překvapení turnaje, když si outsider turnaje tým Ďáblů vyšlápl na jednoho z favoritů Strojvůdce a porazil je rozdílem 30 b. 476:446. Tým Strojvůdců si poté alespoň trošku spravil chuť po nevydařeném semifinále a v těsném souboji o 3. místo porazil Dream team o pouhých 7 kuželek v poměru 468:461. Ve finále se utkali týmy TKT jakožto favorit turnaje a obhájce loňského vítězství s překvapením turnaje, týmem Ďáblů. Favorit neponechal nic náhodě a hned od 1. kola potvrzoval, že to s obhajobou myslí vážně. Po skončení utkání svítil na obrazovkách výsledek 538:474 pro tým TKT. Nához 538 b. byl zároveň nejvyšším náhozem dne. Mezi jednotlivce se prosadila velmi výrazně příslušnice ženského pohlaví z týmu Berušek. Janě Mirtové se povedl nejen nejvyšší nához dne, krásných 234 b., ale také skončila 2. mezi jednotlivci v celkovém pořadí s průměrem 173,75. Jediný, kdo jí dokázal porazit byl zástupce vítězného týmu Petr Vaněk s průměrem 177,33 b. Stupně vítězů doplnil ještě třetí Tomáš Juroška s průměrem 173,6 b.